PARÁDNÍ NÁPAD 2021 MÁ SVÉHO VÍTĚZE!

Soutěž Parádní nápad, jehož pořadatelem je PowerHUB a Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK zná svého vítěze. Finále, které se odehrálo 27. 4. 2021, ovládl slovenský startup EDIRIS.

Praha, Česká republika, 28. duben 2021 – Soutěž Parádní nápad, jehož pořadatelem je PowerHUB a Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK zná svého vítěze. Finále, které se odehrálo 27. 4. 2021, ovládl slovenský startup EDIRIS, a tak mu přináleží pomyslná koruna po Juraji Atlasovi z projektu Mileus, který zvítězil v minulém ročníku soutěže. Na druhém místě se pak umístil VOS.health a hned za ním skončil projekt Aqua-reaktor. Speciální umístění pak získal projekt Kovář Masaryk, který si získal porotu a stal se tak Miláčkem poroty. Soutěž, která je určena inovativním nápadům a projektům z České a Slovenské republiky vybrala ze 41 přihlášek TOP 10 projektů z oblastí jako vzdělávání, zdraví, chytrá města a životní prostředí:

  • Nekrachni je první vzdělávací aplikace v oblasti finanční gramotnosti. Díky zábavným a praktickým kurzům, duelům, sledováním progressu a personalizovanému programu, budují u studentů ZŠ a SŠ denní návyky a motivují je k neustálému zlepšování a přenosu poznatků v oblasti finanční interakcí do praxe.
  • Aqua Reaktor je technologický koncept pro co nejefektivnější zpracování bioodpadu z domácností, podniků a parků. Jeho zpracováním hodlají realizátoři získat širokou škálu produktů, jako jsou: elektřina, teplo, rostliny, houby, krmení pro ryby, ryby, řasy a z řas cenný olej. To vše v biokvalitě se zápornou uhlíkovou stopou. (3. místo)
  • Raci na stráži je systém, který slouží pro rychlou analýzu kontaminace vody využívající raka jako bioindikátoru. Systém je využívám pro odhalení přítomnosti tzv. mikropolutantů (léky, drogy) ve velmi nízkých koncentracích ve vodě a jeho komerční potenciál je v ochraně znečištění zdrojů pitné vody.
  • Confused.cz je digitální analyticko-networkingová platforma pro mladé lidi řešící problém, do jakého oboru zamířit po střední nebo vysoké škole.
  • VOS.health je ekosystém aplikací, který pomáhá lidem překonávat psychicky náročné situace, udržovat přehled o jejich náladě a pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. VOS je digitální prostor, kde si každý může zaznamenávat náladu, pocity, emoce a pracovat na jejich zlepšení pomocí nejrůznějších intervenčních metod. (3. místo)
  • Kovář Masaryk je první jednotná webová platforma s kurzy zaměřenými na řemesla a ruční práce. (Miláček poroty)
  • Ochrana omítek vyrábí nové ekologické prostředky pro odstraňování plísní a řas z omítek zateplených fasád.
  •  APONI VIEW je inteligentní systém pro implementaci rozšířené reality do společnosti. Umožňuje prostřednictvím AR zobrazovat informace, které jsou přesně lokalizované v prostoru a tak přirozeně selektovat nejrelevantnější data pro konkrétního uživatele, pro jeho aktuální činnost a kompetence.
  • EDIRIS vyvíjí technologii založenou na umělé inteligenci, která optimalizuje výživu farmářských zvířat. Technologie zvyšuje produktivitu zvířat, zlepšuje jejich zdravotní stav, snižuje náklady farmáře a snižuje také emise vytvořené zvířaty. (1. místo)
  • JAWINNER jsou žvýkací kameny, které slouží k posílení čelisti a žvýkacích svalů. Estetický a zdravotní přínos ve své podstatě řeší civilizační problém, který souvisí s požíváním převážně měkkých potravin a má významný vliv na kvalitu života v mnoha rovinách.

Na to, jak hodnotí finálové nápady, nám odpověděl člen finálové poroty Filip Řehořík (Microsoft, CEE Startup Lead): “V první řadě bych rád poděkoval všem týmům za jejich nápady do kterých, jak bylo vidět, dávají soutěžící spoustu energie a věnují jim hodně času, což je skvělé a bylo úžasné se s těmito příběhy seznámit. I přesto, že jsme si museli odepřít osobní setkání, měla akce díky organizátorům příjemnou atmosféru. Co mě nejvíce těší, že u přes skutečnost, že každý rok vzniká množství nových nápadů, z nichž některé prorazí a skutečně uspějí, stále se objevují nové, které dokáží překvapit něčím, co tu ještě nebylo. Jsem rád, že společnost Microsoft podporuje inovativní projekty jak po stránce technické, tak i obchodní s cílem, aby se co nejvíce parádních nápadů dostalo až do fáze, kdy skutečně pomáhají zákazníkům po celém světě.”

Jako další zasedli v porotě Tomáš Cironis za Startup World Cup & Summit, Martina Kemrová za Krajský úřad Středočeského kraje, Michal Mravec za INVEN Capital a Přemysl Rubeš za Presto Ventures. Vítěze čekali ceny ve formě vstupů na zahraniční i tuzemské startupové akce, jako je například Startup World Cup & Summit, ale také mentoringové a konzultační služby od Microsoft, PowerHUB a P-PINK v hodnotě 50 000,- Kč. Dále se mohl vítěz těšit z mediálního rozhovoru pro svetchytre.cz a v neposlední řadě získal kredity v hodnotě 10 000,- Kč na pracovní portál Startupjobs.cz a finanční odměnu 15 000,- Kč od P-PINK. Na druhé místo pak čekala finanční odměna v hodnotě 10 000,- Kč od P-PINK, mentoringové a konzultační služby v hodnotě 100 000,- Kč. Finanční odměna čekala i třetí místo a to ve výši 5 000,- Kč od P-PINK, a stejně tak mentoringové a konzultační služby. Miláček publika získal poukaz na mentoringové a konzultační služby v hodnotě 50 000,- Kč.

O své pocity ze soutěže se s námi podělila jedna z hlavních pořadatelek Petra Srdínková provozní ředitelka Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK): “Soutěž jsme koncipovali od začátku jako česko-slovenskou a jsme velmi rádi, že uspěli účastníci z obou zemí. Věříme, že nejen jim, ale i ostatním, kteří se zúčastnili, tato soutěž nabídla příležitosti k dalšímu rozvoji. S projekty budeme rádi pracovat i nyní po finále.“

Tento ročník podpořili Startup World Cup & Summit, Microsoft, Startupjobs, INVEN Capital, Danube Energy+ a emovio.

Záznam z večera si můžete shlédnout zde na FB události anebo na YouTube.

Kontaktní údaje:

Karolina Krámková ‐ E: karolina@powerhub.cz ‐ T: +420 604 193 386

Share this article

Facebook
Twitter
LinkedIn

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum text.